Hele Norge lot seg begeistre av modølene, som satte rekorder og vant medaljer. Friidrettseksperter dro fram superlativene etter hvert som den ene modølen etter den andre leverte på høyt nivå.

Allerede fredag setter NM i Stjørdal i gang. Det kan bli mye moro og det hele avsluttes med stafetter, hvor Moelven er favoritter på herresiden, og nå skal forsvare gullet fra i fjor.

Troppen til Moelven er solid. Moelven-leder Dag Kåshagen har vurdert sjansene til utøverne:

  • Maren Bakke Amundsen – 100 og 200 meter: Finalemulighet på begge, og på en god dag kan hun kjempe om medalje
  • Andreas Grimerud – 400 meter: Har vært skadet, men ser bra ut på trening og vi tror på finale.
  • August Hemstad – 100 og 200 meter: Fortsetter framgangen og absolutt finalemulighet på 100 meter.
  • Håvard Bentdal Ingvaldsen – 400 meter: Tittelforsvarer og er stor favoritt. Bislett Games viste at han er tilbake og har nylig perset på 100 meter.
  • Skjalg Kongssund 1500 meter par: Går for å sette ny pers under 4.42.21.
  • Mauritz Kåshagen 400 meter: Har mål om finaleplass.
  • Carl Emil Kåshagen 200 meter: Har mål om finaleplass.
  • Sondre Matias Rudi 100 og 200 meter: Fortsetter framgangen og har absolutt finalemulighet på 100 meter

I tillegg stiller en av vårens mest omtalte friidrettsutøvere, Lene Retzius fra Moelv.

Hun representerer BUL, men er Moelven-jente så god som noen. Retzius har hevet sin norske rekord i stav med ufattelige 20 centimeter denne våren. Hennes ny norske rekord er på 4.70. Det kvalifiserte henne også til VM, men i samråd med Olympiatoppens lege velger hun å stå over på grunn av VM-kravene om koronavaksinering.

Denne helga deltar hun for første gang i Norge denne sesongen. Modølen er klar for EM senere i sommer.