Klinte til på hjemmebane

Andreas Grimerud (G14) spurtet inn til KM-tittel i terrengløp mandag.

Andreas Grimerud (G14) spurtet inn til KM-tittel i terrengløp mandag. Foto:

Artikkelen er over 2 år gammel

Ingen kunne følge Andreas Grimerud under mandagens kretsmesterskap i terrengløp. Hele 250 løpere stilte til start, og dermed ble det ny deltakerrekord for KM.

DEL

– Jeg er skikkelig godt fornøyd, strålte Grimerud i finværet på den idylliske golfbanen i Moelv.

Modølen løp den 800 meter lange distansen på to minutter og 24 sekunder.

Ikke uventet var det klubbkamerat Henrik Jevanord som tok andreplassen i G14, 3,3 sekunder bak Grimerud.

Halvor Mikkelsen fra Åslia endte på tredjeplass, 5,3 sekunder bak. 17 løpere deltok i denne klassen.

Saken fortsetter under bildet.

Andreas Grimerud fra Moelven feiret med saft etter mandagens KM-tittel i Moelv.

Andreas Grimerud fra Moelven feiret med saft etter mandagens KM-tittel i Moelv. Foto:

Felles KM

Med over 250 startende totalt ble det deltakerrekord for terreng- KM. Arrangementet var felles mesterskap for Hedmark og Oppland, og det ble kåret mestere fra og med 11-årsklasen.

– I fjor hadde vi 200 deltakere, så dette var en skikkelig rekord, sier Dag Kåshagen i Moelven Friidrett.

KM var et samarbeid mellom nevnte Moelven Friidrett, skigruppa i samme idrettslag og Mjøsen Golfklubb.

– Det var glimrende vær og mange fornøyde deltakere, fortsetter Kåshagen.

Han fikk se at Moelvens Helene Bakke gikk til topps i den yngste klassen for jenter, da hun løp inn til tiden 03,00,9.

 Lagvenninnene Inger Grini og Sofie Robstad sørget for at modølene tok de tre første plassene. Grini ble nummer to 6,9 sekunder bak. Robstad kom i mål 12,4 sekunder bak vinneren.

Med 250 løpere ble det ny deltakerrekord for terreng-KM.

Med 250 løpere ble det ny deltakerrekord for terreng-KM.

Tvillinger først i mål

I seniorklassen for kvinner (1,6 km) ble det dobbeltseier til tvillingsøstrene Gjermundshaug Pedersen fra Brumunddal. Ida kom i mål på tiden 5,22,4, og slo Eli med 9,1 sekunder.

Mathilde Myhrvold (K18-19) fra Raufoss ble beste kvinne totalt med 5,19,3.

Martin Grønvold fra Ren-Eng (M18-19) var raskeste mann på den samme distansen og fikk tiden 4,47,8. Han slo lagkamerat og bror Sverre Grønvold med 12,1 sekunder. Så fulgte Håvard Hovde fra Veldre og MjøsSki, 14,1 bak.

Skisprinteren Johan Edin ble nummer tre i den lengste distansen for menn, 3,2 km. Svensken som bor sammen med Ida GP i Brumunddal, måtte seg slått med 51 sekunder av vinneren Even Dahl fra Orion.

Vegard Ølstad fra Ren-Eng ble toer, 6,6 bak.

Moelvens Helene Bakke vant 11-årsklassen for jenter, og ble KM-vinner.

Moelvens Helene Bakke vant 11-årsklassen for jenter, og ble KM-vinner.

Ida Gjermundshaug Pedersen (foran) vant seniorklassen for kvinner. Mathilde Myhrvold fra Raufoss (K18-19) fikk beste totalttid.

Ida Gjermundshaug Pedersen (foran) vant seniorklassen for kvinner. Mathilde Myhrvold fra Raufoss (K18-19) fikk beste totalttid.

 

Resultater

Terreng 0,8 km

K11:1 Helene Bakke NOR Moelven IL – Friidrett 3:00.9, 2 Inger Grini NOR Moelven IL – Friidrett 3:07.8, 3 Sofie Robstad NOR Moelven IL – Friidrett 3:13.3, 4 Erle Margrethe Skattum Bokalrud NOR Raufoss IL -Friidrett 3:18.3, 5 Melina Sofie Hanssen NOR Moelven IL – Friidrett 3:19.9, 6 Kristine Hagen NOR FIK Orion 3:25.8, 7 Johanne Gylthe Berget NOR Hamar IL – Friidrett 3:37.6, 8 Eir Elise Røstelien Gangås NOR Moelven IL – Friidrett 3:42.4, 9 Josefine Strand NOR Moelven IL – Friidrett 3:44.1, 10 Ida Gammelmo NOR Brandbu IF 3:52.0

K12:1 Malin Hoelsveen NOR Raufoss IL -Friidrett 2:36.8, 2 Iris Tollan Brandhaug NOR Lillehammer IF 2:49.0, 3 Mathea Edle R Olsen NOR Nes Ski 2:51.0, 4 Emma Klevenberg NOR Gjøvik Friidrettsklubb 2:52.9, 5 Anna Søberg Vaglum NOR Søre Ål IL 2:55.6, 6 Johanne Bentdal Ingvaldsen NOR Moelven IL – Friidrett 2:57.5, 7 Mari Ovidia Ranestad NOR Hamar IL – Friidrett 3:04.7, 8 Marie Kravdal NOR Gjøvik Friidrettsklubb 3:06.1, 9 Gabriela Baran NOR Veldre Friidrett 3:07.1, 10 Hedda Narmo NOR Løten Friidrett 3:10.1, 11 Sara Hovde NOR Veldre Friidrett 3:12.2, 12 Isabel Einrem Hagevik NOR Moelven IL – Friidrett 3:21.9

K13:1 Jessica Silber NOR Raufoss IL -Friidrett 2:39.2, 2 Aurora Gaarder Strand NOR FIK Orion 2:43.5, 3 Hedda Magnussen NOR Raufoss IL -Friidrett 2:47.2, 4 Julie Mykleset NOR Vang Skiløperforening 2:49.3, 5 Synne Børresen Bollingmo NOR Raufoss IL -Friidrett 2:49.9, 6 Malene Hagen Lie NOR Øyer-Tretten IF 2:50.1, 7 Kimberlee Kari Aronsveen NOR Gausdal Friidrettsklubb 2:56.9, 8 Lene Jøranli NOR Nordre Land IL – Friidrett 2:59.9, 9 Ellinor Bårdseng NOR Hamar IL – Friidrett 3:00.2, 10 Emma Dåsnes NOR Vang Skiløperforening 3:00.6, 11 Martea Bergrum NOR Øyer-Tretten IF 3:03.0, 12 Nora Storås Sommer NOR Gausdal Friidrettsklubb 3:06.2, 13 June Rogstad Bekkevold NOR Løten Friidrett 3:09.4, 14 Pernille Hamre Svartvadet NOR Vang Skiløperforening 3:11.3, 15 Astrid Hagen NOR FIK Orion 3:14.9

K14:1 Hanna Hagevik Bakke NOR Trysilgutten IL – Friidrett 2:37.8, 2 Julie Jeistad NOR Lismarka Skilag 2:39.9, 3 Dina Lidahl Lillejordet NOR Hamar IL – Friidrett 2:52.2, 4 Maren Bakke Amundsen NOR Moelven IL – Friidrett 2:52.5, 5 Tiril Flagstad NOR Vang Skiløperforening 2:59.1, 6 Marthe Søreng Engen NOR GJØVIK 3:01.4, 7 Hilde Kristine Flenes Ulven NOR Raufoss IL -Friidrett 3:02.6, 8 Tuva Sveadalen NOR Åsmarka IL 3:04.8, 9 Kristina Franklin Langsethagen NOR FIK Orion 3:07.7

M11:1 Jonas Lidahl Lillejordet NOR Hamar IL – Friidrett 2:54.2, 2 Andreas Hamre Svartvadet NOR Vang Skiløperforening 2:56.3, 3 Ola Dåsnes NOR Vang Skiløperforening 2:59.5, 4 Sindre Østlien Evensen NOR Vind IL – Friidrett 3:06.3, 5 Johan Bjørnsveen NOR Søndre Land IL Fotball 3:07.8, 6 Mikael Nomerstad NOR Nybygda IL 3:09.1, 7 Aksel Molde Bartnes NOR FIK Orion 3:11.1, 8 Elias Ludvigsen NOR Søndre Land IL Fotball 3:13.2, 9 Elias Sørlundsengen Kristiansen NOR Moelven IL – Friidrett 3:19.7, 10 Gunnar Astor Bergum NOR Øyer-Tretten IF 3:23.5, 11 Simen Johannessen NOR Moelven IL – Friidrett 3:30.6, 12 Skjalg Kongssund NOR Moelven IL – Friidrett 3:55.2

M12:1 Mathias Hoelsveen NOR Raufoss IL -Friidrett 2:30.9, 2 Truls Horten NOR Søre Ål IL 2:40.3, 3 Henrik Haugen Vestrum NOR Søndre Land IL Friidrett 2:49.7, 4 Andreas Hermansen NOR RIDABU 2:50.1, 5 Oliver Horten NOR Søre Ål IL 2:52.2, 6 Sigurd Røberg NOR Trysilgutten IL – Friidrett 2:52.5, 7 Petter Kolloen NOR Ringsaker IF 2:54.9, 8 Henrik Stensby NOR FIK Orion 3:07.2, 9 Ola Vole NOR Lom IL 3:13.9, 10 Gabriel Nomerstad NOR Nybygda IL 3:16.7, 11 Sigurd Jorddal-Uhlen NOR Søre Ål IL / Søre Ål IL 3:18.4, 12 Torjus Flagstad NOR Vang Skiløperforening 3:25.2, DNS Trym Sveadalen NOR Åsmarka IL, DNS Ivar Plukkerud NOR Løten Friidrett

M13:1 Rasmus Opdal Christiansen NOR Lillehammer IF 2:34.0, 2 Sigurd Nordaas NOR FIK Orion 2:38.6, 3 Kristian Engebakken NOR Løten Friidrett 2:39.7, 4 Mattis Korsbakken Holmen NOR FIK Orion 2:41.6, 5 Lars Kongssund NOR Moelven IL – Friidrett 2:43.9, 6 Edvard Fossum Olstad NOR Øyer-Tretten IF 2:44.8, 7 Kristian Kongssund NOR Moelven IL – Friidrett 2:45.6, 8 Jakob Alfstadsæther NOR Gjøvik Friidrettsklubb 2:59.2, 9 Håkon Laurits Flesvig NOR Gjøvik Friidrettsklubb 2:59.3

M14:1 Andreas Grimerud NOR Moelven IL – Friidrett 2:24.0, 2 Henrik Jevanord NOR Moelven IL – Friidrett 2:27.3, 3 Halvor Mikkelsen NOR Åslia Skilag 2:29.3, 4 Jørgen Evensen Lund NOR Gjøvik Friidrettsklubb 2:36.9, 5 Nikolai Gylthe Berget NOR Hamar IL – Friidrett 2:37.1, 6 Jonas Hoelsveen NOR Raufoss IL -Friidrett 2:40.4, 7 Karsten Kjølseth Grønnerud NOR Raufoss IL -Friidrett 2:43.3, 8 Simen Gammelmo NOR Brandbu IF 2:44.1, 9 Eirik Bueno Lindmoen NOR Raufoss IL Langrenn 2:44.7, 10 Peder Elias Nordseth NOR Gjøvik Friidrettsklubb 2:45.6, 11 Brage Sømoen NOR Hamar IL – Friidrett 2:48.1, 12 Emil Solan Gorset NOR Brandbu IF 2:49.0, 13 Marius Strandhaug NOR Lillehammer IF 2:49.4, 14 Magnus Johannessen NOR Moelven IL – Friidrett 2:53.7, 15 Håkon Mathias Dalen Øverhaug NOR Hamar IL – Friidrett 3:00.1, 16 Richard Selbekk-Hansen NOR Gausdal Friidrettsklubb 3:06.4, 17 Emil Skogheim NOR Åslia Skilag 3:14.6

Terreng 1,6 Km

K15:1 Sigrid Jøranli Sundgaard NOR Søre Ål IL 5:35.9, 2 Kristine Kravdal NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:36.6, 3 Ingrid Taarud NOR Lillehammer Skiklub 5:41.8, 4 Andrine Fuglerud Flugstad NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:49.3, 5 Sigrid Kongssund Amlie NOR Moelven IL – Friidrett 5:58.2, 6 Janne Ballangrud Seierstad NOR Raufoss IL -Friidrett 6:01.8, 7 Karen Plukkerud NOR Løten Friidrett 6:16.9, 8 Live Lerfald Bergum NOR Øyer-Tretten IF 6:25.5, 9 Gina Lagmandsveen Hjemli NOR BRUMUNDDAL 6:29.1, 10 Amalie Storlien NOR Veldre Friidrett 6:33.4, 11 Marte Holmen Nilssen NOR Veldre Friidrett 6:35.5

K16:1 Sofie Mohn NOR Kongsvinger IL Friidrett 5:29.5, 2 Ida Benjaminsen NOR Hamar IL – Friidrett 5:41.0, 3 Anita Bueno Lindmoen NOR Raufoss IL -Friidrett 5:46.2, 4 Karen Myklebust NOR Hamar IL – Friidrett 5:53.8, 5 Natascha Silber NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:58.5, 6 Signe Granseth NOR Søndre Land IL Friidrett 6:24.5, 7 Anna Bårdseng NOR Hamar IL – Friidrett 6:35.7

K17:1 Mari Robøle Lien NOR Hamar IL – Friidrett 5:28.7, 2 Hanne Myhr NOR FIK Orion 5:55.0, 3 Ronja Håkenstadevertsen NOR Øystre Slidre IL – Friidrett 5:59.9, 4 Karen Amalie Nordseth NOR Gjøvik Friidrettsklubb 6:01.4, 5 Susann Fedreheim LYNGNES NOR Mjøsski 6:16.4, 6 Liv Tone Heramb NOR Tamil Sangam IL / Sørskogbygda IL 6:17.0, 7 Hanne Nilsen NOR Mjøsski 6:33.0, 8 Ingunn Nilsen Hagen NOR Løten Friidrett 6:39.1

K18-19:1 Mathilde Skjærdalen Myhrvold NOR Raufoss IL -Friidrett 5:19.3, 2 Dorthe Ballangrud SEIERSTAD NOR Raufoss IL -Friidrett 5:50.0, 3 Agnete Hasli NOR Gjøvik Friidrettsklubb 6:08.8

KS: 1 Ida Gjermundshaug PEDERSEN NOR BRUMUNDDAL 5:22.4, 2 Eli Gjermundshaug PEDERSEN NOR Asko 5:31.5, 3 Marthe Katrine MYHRE NOR Vind IL – Friidrett 5:40.2, 4 Anne STORSLETT NOR Moelven IL – Friidrett 6:21.3

KU23:1 Maren Hauen NOR Ren-Eng, FIK – Friidrett 5:25.6, 2 Emilie Fossumstuen Grøterud NOR Moelven IL – Friidrett 5:35.1

K40-44:1 Tone Lise Johannessen NOR Moelven IL – Friidrett 7:19.5

M15:1 Isak Skari Berger NOR Lillehammer IF 4:54.1, 2 Birk Håkenstad Evertsen NOR Øystre Slidre IL – Friidrett 5:03.3, 3 Kjartan Røstelien Gangås NOR Moelven IL – Friidrett 5:16.9, 4 Sigurd Mjølstad-Svendsen NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:17.7, 5 Lavrans Fossen NOR Moelven IL – Friidrett 5:19.7, 6 Odin Høie Vollum NOR BRUMUNDDAL 5:27.3, 7 Magnus Klevenberg NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:28.8, 8 Erlend Andersen NOR Åslia Skilag 5:30.2, 9 Viktor Bostad NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:35.8, 10 Elias Kvalevaag-Holm NOR Veldre Friidrett 5:36.1, 11 Audun Nordaas NOR FIK Orion 5:53.3, 12 Wiktor Baran NOR Veldre Friidrett 6:17.9, DNS Tobias Ramsberg NOR Gjøvik Friidrettsklubb

M16:1 Eirik Seegaard NOR Gjøvik Friidrettsklubb 4:51.3, 2 Håvard Kvam NOR Kolbukameratene 5:02.0, 3 Kasper Danbolt NOR Raufoss IL -Friidrett 5:12.4, 4 Markus Moen Riste NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:13.7, 5 Bendik Lae Steinsrud NOR Raufoss IL -Friidrett 5:44.6

M17:1 Simen Krogstie Bjørgan NOR Løten Friidrett 4:56.7, 2 Jon Fossen Rosenberg NOR Nordre Land IL – Friidrett 4:58.3, 3 Kristoffer Alm Karsrud NOR Gjøvik Friidrettsklubb 4:59.1, 4 Christian Opsahl Eriksen NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:13.4, 5 Petter Martinus Ellingsbø NOR FIK Orion 5:22.8, 6 Petter LINDMOEN NOR Raufoss IL -Friidrett 5:29.5, 7 Amund Solberg NOR Løten Friidrett 5:33.3

M18-19:1 Martin Grønvold NOR Ren-Eng, FIK – Friidrett 4:47.8, 2 Sverre Grønvold NOR Ren-Eng, FIK – Friidrett 4:59.9, 3 Håvard Hovde NOR Veldre Friidrett 5:01.9, 4 Kristian Larsen NOR FIK Orion 5:04.1, 5 Eirik Nordaas NOR FIK Orion 5:06.5, 6 Even Mangset NOR Veldre Friidrett 5:07.8, 7 Thomas Stangjordet NOR Gjøvik Friidrettsklubb 5:09.0, 8 Hermann Stensby NOR FIK Orion 5:13.2, 9 Kristian Jakobsen NOR Gjøvik Friidrettsklubb – Friidrett 5:18.0

Terreng 3,2 km

MS: 1 Even Brøndbo Dahl NOR FIK Orion 9:16.8, 2 Vegard Ølstad NOR Ren-Eng, FIK – Friidrett 9:23.4, 3 Petter Soleng SKINSTAD NOR Gjøvik Friidrettsklubb / Team Sport 1 Skinstad 10:08.1, 3 Johan Edin SWE Kovlands IF 10:08.1, 5 Jørgen Moen NOR Ren-Eng, FIK – Friidrett 10:12.4, 6 Stig Moland NOR Andebu IL / NTG 10:32.7

MU23:1 Simen Tiller NOR Moelven IL – Friidrett 10:51.5, DNS Sigurd Ruud Skjeseth NOR FIK Orion

M35-39:1 Bjørn Egil Nordseth NOR Gjøvik Friidrettsklubb 10:30.1, 2 Frode KORSMO NOR Moelven IL – Friidrett 12:19.2

M40-44:1 Odd Arnvid Bollingmo NOR Raufoss IL -Friidrett 10:36.2, 2 Roger Vestrum NOR Søndre Land IL Friidrett 10:58.7, 3 Frode Farstad NOR Vind IL – Friidrett 11:38.6, 4 Mirolslaw Baran NOR Veldre Friidrett / Moelven ByggModul Hjellum 12:04.8

M45-49:1 Kjell-Petter Ellingsbø NOR Veldre Friidrett 13:31.7

M50-54:1 Jan Skogheim NOR Åslia Skilag 12:46.4

Artikkeltags